Rekuperace tepla

S rekuperací tepla u vašich kompresorů můžete ušetřit spoustu peněz a také pomoci životnímu prostředí.

Úspora peněz

Rekuperace tepla

Vývoj cen za topný olej neustále stoupá, stejně tak, jako všechny ceny energií. S rekuperací tepla u vašich kompresorů můžete ušetřit spoustu peněz a také pomoci životnímu prostředí.

 

Kompresor jako vytápění?

Dalším skvělým a užitečným využitím pro tuhle novinku, ohřátým vzduchem z kompresorů lze vytápět také přilehlé místnosti, takže může posloužit jako zdroj tepla. Vzduchotechnické kanály k tomu slouží velice efektivně a využijete tak až 94% elektrivkého výkonu, který je přiváděn ke kompresoru.

 

Snížení nákladů a ochrana životního prostředí

Až 94% odpadního tepla lze využít u každého kompresoru, což znamená, že každý ušetřený litr topného oleje se rovná 2,727 kg méně emisí CO2. Chráníme tak přírodní zdroje, samotnou přírodu a přispíváme k ochraně klimatu. 

Využít tuhle novinku mohou například provozovatelé stávajících kompresorů KAESER, u kterých je možnost doplnit vzduchotechnické potrubí. Bezpečnostní, ale i deskové výměníky tepla montujeme jako příslušenství spolu s novými šroubovými kompresory. U starších modelů nabízíme sady dodatečných vybavení.

Rekuperace tepla

Rekuperace teplým vzduchem

Využití odpadního tepla k vytápění teplým vzduchem konfigurují vzduchové kanálky, které jej vedou směrem, kde se má něco ohřát. Týmto způsobem lze komrpesory vyhřívat místnosti skladů, dílen a dalších budov. V případě, že teplý vzduch nepotřebujete, lze jej pomocí klapky odvádět směrem ven. Termostatické, motorem vybavené klapky udržují v místnostech stálou teplotu a dávkují tak proudy teplého vzduchu.

Chlazení, které dává smysl

Rekuperace tepla je skvěle propojena s moderními šroubovými kompresory, které mají plně zakrytou konstrukci. Přímé využití tepla systémem vzdychových kanálů má vysoký potenciál úspor, které jsou až na 94% vložené energie. Tohle platí pro všechny kompresory, ať už se jedná o kompresor se vstřikem chladící kapaliny, nebo o 2- stupňový šroubový kompresor.

Graf úspory nákladů díky rekuperaci tepla

Využití odpadního tepla

 

Prospekt- Rekuperace tepla (PDF)