Benefity KAESER kompresorů

31.08.2020

Jak dosáhnout maximální efektivity a úspory nákladů ve vašich vzduchových systémech? Proč jsou kompresory KAESER špičkou na trhu?

Pokud je řeč o efektivitě kompresorů, synonymem je bezpochyby německá značka KAESER. Při měření efektivity je důležitý parametr takzvaný měrný specifický výkon – tedy kolik kW nás stojí vyprodukovat 1 m3 tlakového vzduchu. Právě tady dosahují kompresory KAESER nejvyšší účinnosti, v naprosté většině případů vyšší než konkurence. Jak si ale takovou účinnost změřit? 

Měření spotřeby tlakového vzduchu provádíme způsobem doporučovaným přímo výrobcem. Provádí se před samostatnou instalací, i při výměně kompresoru za nový, a to i v případě konkurenčního, nebo staršího šroubového kompresoru. Na jeden, či více stávajících kompresorů připojíme naše zařízení, kterým měříme chování kompresoru v několika případech, jimiž jsou odlehčení (kdy jel na prázdno), kdy tlačil a kdy zastavil. Toto měření provádíme po smluvenou dobu, většinou +- 2 týdny. Posléze náš aplikační inženýr připojí nový kompresor a srovnají se výsledky, které ukáží kolik lze daným řešením ušetřit. Sledujeme i chování tlaku v celém systému, čímž můžeme detekovat možné úniky tlaku.

Většinou nám vyjde velmi vysoká úspora elektrické energie, která značí, že investice do velmi kvalitních kompresorů KAESER je investice do úspory nákladů. Je dokonce tak významná, že se náklady na pravidelný servis stávají v porovnání s úsporou zanedbatelné.

Je nutno zmínit, že důležitými faktory úspory jsou i otáčky motoru a vyšší životnost. Kompresory KAESER jsou nízkootáčkové, okolo 3000 ot/min, tedy většinou poloviční než konkurence. Navíc se svými robustními šroubovými bloky se sice celý kompresor stává těžším, ale s podstatně vyšší životností, než je standardem. Kombinací spojení šroubového bloku s motorem v poměru 1:1 přes pružnou spojku si tyto špičkové kompresory vysloužily tu nejlepší pověst. 

Vše, co potřebujete vědět, naleznete na našem webu.