Průmyslové chlazení vody

Poskytujeme široké spektrum služeb, poradenství i následnou údržbu chladících systémů kapalin. Díky nám budete mít nejen energeticky úsporné a funkční chlazení vody vašeho provozu, ale dohlédneme rovněž na jeho revize dle direktivy EU

Průmyslové chlazení vody

Průmyslové chlazení vody nachází své využití v mnoha odvětvích. Ať už se jedná o provozy využívající k řezání laserové technologie, o výrobny plastů, svářecí provozy, lakovny, strojírenskou výrobu, průmyslové chlazení kapalin je obzvláště důležité ve většině strojírenských provozů a zvláště teď, v létě, kdy venkovní vysoké teploty mohou vést k přehřívání výrobních zařízení.

Firma Kompresory a chlazení s.r.o. dodává především zařízení pro průmyslové chlazení kapalin splňující nařízení EU 2016/2281. Systémy pro chlazení vody jsou nejprve projektově zpracovány, pak se uskuteční montáž chladících jednotek vody a rozvodů chladících kapalin. Nezapomínáme ani na následnou kontrolu a údržbu. Chladící zařízení vždy vybíráme každé firmě na míru a dle požadavků klienta.

Průmyslové chlazení vody MTA

MTA průmyslové chlazeníV současné době na trhu existuje mnoho typů průmyslových chladičů od nejrůznějších výrobců. Strojní chlazení vody se vzduchovými nebo vodními kondenzátory výrobce MTA, vzduchový systém chlazení, kombinované systémy chlazení (free cooling – úspora energie), speciální jednoúčelové aplikace chlazení, průmyslové chlazení pro venkovní i vnitřní užití, rekuperace nebo využití odpadního tepla. V naší nabídce najdete nejrůznější aplikace chlazení.

Mezi ty nejoblíbenější patří strojní chladiče kapalin výrobce MTA ( TAEevo TECH, freecooling, TWEevo, Aries), dále pak chlazení vody, chlazení kalících linek, lisů plastů, okruhů obráběcích strojů, strojní chlazení, atmosférické chlazení a kombinace chlazení s úsporným provozem.

Při porovnávaní kompresorových chladičů berte prosím v úvahu, že od roku 2018 mohou být instalovány pouze chladiče, které jsou konstruovány dle Ecodesignu (nařízení EU 2016/2281). V rámci tohoto nařízení je rozlišené i použití chladičů pro různé aplikace

  • Klimatizace (comfort) – nutné uvádět parametr SEER – neplést s dřívějším ESEER – výpočet je zcela odlišný
  • Průmysl (process) – nutné uvádět parametr SEPR HT

Komplexnost dodávek průmyslového chlazení vody

Průmyslové chlazení vody je komplexní záležitost. Proto naše firma Kompresory a chlazení s.r.o. kromě dodávky správného druhu strojních chladičů kapaliny zajistí rovněž rozvody chladící vody, ať už si vyberete plastové potrubí lepené, svařované ocelové potrubí, lisované potrubí z uhlíkové ocely a nerezu nebo potřebujete izolaci či oplechování rozvodů chladící vody. Součástí dodávky je samozřejmě i revize a tlaková zkouška. Současně s rozvody vyřešíme dodávku a plnění ekologickou nemrznoucí směsí, automatické doplňování vody do chladícího systému a také úpravu a filtraci chladící vody.


Hledáte-li společnost dodávající komplexní systém průmyslového chlazení vody, obraťte se na nás. Poskytujeme široké spektrum služeb, poradenství i následnou pomoc s údržbou chladících systémů kapalin. Díky nám budete mít nejen vyřešené a funkční chlazení vašeho průmyslového provozu, ale dohlédneme rovněž na jeho bezproblémový chod a pravidelnou údržbu.

Nabízíme: