Úprava tlakového vzduchu a příslušenství

Naše firma Kompresory a chlazení s.r.o. nabízí spolehlivá zařízení pro úpravu tlakového vzduchu, jako jsou vzduchové filtry, mikrofiltry, kondenzační a absorpční sušičky, tlakové nádoby, separátory a automatické odvaděče kondenzátu.

  Vzduchové filtry a mikrofiltry 

  Kondenzační sušičky 

  Adsorpční sušičky 

  Separátory voda/olej a automatické odvaděče kondenzátu 

  Cyklónové separátory 

  Tlakové nádoby - vzdušníky 

úprava vzduchu

Jestliže jste rozhodli pro opravdovou kvalitu tlakového vzduchu, výrobky firmy Donaldson Ultrafilter, německého výrobce, jsou pro Vás to nejlepší řešení. Krédo společnosti Donaldson Ultrafilter je kvalita, spolehlivost, vysoká životnost, úspora energie.

Proč čistit tlakový vzduch?

Ve většině výrobních odvětví patří právě tlakový vzduch k základním energetickým prostředkům pro výrobu. Pro snížení rizika odstávek ve výrobě, je dobré mít tlakový vzduch zbavený nečistot, suchý, čistý a zbavený olejových výparů. Ve stlačovaném vzduchu zůstává koncentrace vlhkosti, která je příčinou vnitřní koroze vzduchového potrubí. Vlhkost také snižuje podstatným způsobem životnost veškerých pneumatických prvků bez ohledu na výrobce.

Nečistoty v tlakovém vzduchu mohou snižovat výkon a účinnost pneumatických nástrojů a zařízení. Čištění tlakového vzduchu tak pomáhá zajistit optimální výkon a produktivitu v provozu. Dalším přínosem je zlepšení kvality stlačeného vzduchu a snížení spotřeby energie a provozních nákladů způsobené vzniklými nečistotami. Nelze opomenout také vliv na životní prostředí, jelikož oleje, maziva a podobné kapaliny mají v případě zanedbání čištění tlakového vzduchu velký vliv na znečištění okolního prostředí. 

Ať už plánujete pořídit pro své potřeby kondenzační, membránové nebo absorpční sušiče, filtry, separátory, odvaděče nebo strojní chladiče vody, firma Donaldson Ultrafilter staví svoje základy na uznávané kvalitě více než třicet let po celém světě. Investice do těchto zařízení pro úpravu tlakového vzduchu se vám mnohonásobně vrátí. Kdykoliv nás kontaktujte a my vám pomůžeme s výběrem správného zařízení. 

Ukázky úpravy vzduchu