Čemu se vyvarovat při výběru průmyslového chlazení

12.01.2021

Při snaze minimalizovat náklady na pořízení průmyslového chlazení se snadno dopustíte celé řady chyb. V našem článku se dozvíte, jak jim předejít.

Špatným výběrem průmyslového chlazení si můžete zadělat na dlouhodobé problémy. A ty se vám mohou značně prodražit. Na trhu je mnoho různých typů chladících systémů a orientace v nabídce pro vás může být nepřehledná. Konzultace s odborníky je v tomto případě na místě. V lepším případě doporučujeme spolupráci se specialisty ve všech fázích procesu. 

Návrh vhodného a funkčního řešení na míru na základě požadavků a problémů klienta, bezchybná výstavba i následný dlouholetý servis - to vše je úkolem našich specializovaných týmů. V konečném důsledku instalace přinese nejen ekonomické, ale i ekologické řešení.

Řada firem začne řešit problémy spojené s chlazením až ve chvíli, kdy tyto problémy vyvstanou. Přestože jsou chladící systémy nutnou součástí celé řady výrobních procesů, samy o sobě nepřinášejí žádný zisk, a tak je často nejen podhodnocená investice, ale často se přehlíží i pravidelná péče. Naše odborné rady a pravidelný servis vás zajistí, že se do žádného problému nedostanete.

Problémem při výběru chlazení je též častá neznalost základních rozdělení a vlastností systémů, případně jejich záměna za jednotky pro klimatizace. Klimatizační jednotky lze pořídit s mnohem menšími pořizovacími náklady, avšak jejich základní způsob využití je z principu rozdílný. Vzhledem k předpokládanému použití pouze pár měsíců v roce počítají výrobci i s omezenou životností použitých komponent. Nepřetržitý provoz tak přináší neúnosné zatížení, které vede k rychlému opotřebení celého zařízení. Ušetřením nákladů díky pořízení levnějšího způsobu chlazení si tedy nepomůžete. 

Oproti tomu jsou průmyslová chlazení přesně pro tyto účely sestrojena a tak je v případě dobře zvolené sestavy investice jednorázová a dlouhodobá. Přestože je pořizovací cena úměrně vyšší, návratnost nákladů je překvapivě rychlá.

Věříme, že i nadále nebudete brát výběr chladících systému na lehkou váhu a zvolíte kvalitní systémy i odbornou pomoc. Pro konzultaci kontaktujte naše odborníky.