Kompresory KAESER – inovativní řada ASD

27.06.2022

Šroubové kompresory KAESER typové řady ASD s měničem frekvence nyní disponují synchronním reluktančním motorem, který byl vyvinut ve spolupráci se společností Siemens.

Šroubové kompresory KAESER typové řady ASD s měničem frekvence nyní disponují synchronním reluktančním motorem, který byl vyvinut ve spolupráci se společností Siemens.

Inovativní pohon = vyšší efektivita

Inovace se týká změny systému pohonu. Navenek tak není úplně patrná, ale přesto se jedná o důležitý krok k vyšší efektivitě stroje. Konkrétně byl ve spolupráci se společností Siemens vyvinut a zakomponován moderní synchronní reluktanční motor. Ten dokáže, zejména v oblasti částečného zatížení, dosáhnout výrazného zlepšení stupně účinnosti.

Reluktanční motor vytváří společně s měničem frekvence efektivní pohonný systém nové generace ASD. Ta tak přináší to nejlepší ze synchronních a asynchronních motorů – robustnost, ideální regulovatelnost a snadnou údržbu.

Snížení energetických nákladů

Díky komplexnosti systému s regulací frekvence mají kompresory nižší náklady a jsou tak maximálně energeticky efektivní. Proto typová řada ASD se synchronním reluktančním motorem spadá do třídy účinnosti IES2. Dle normy pro energetickou efektivitu EN 50598 je tak absolutní špičkou.

Vyšší výkon a stejná velikost

Ve zkratce jsou šroubové kompresory KAESER typové řady ASD cestou k minimální spotřebě energie a snížení nákladů na provoz. Kompresory jsou navíc výrazně výkonnější a velikost konstrukce se nijak nemění.

Vzájemné přizpůsobení se motoru a měniče frekvence tak přináší následující benefity:

  • Nižší provozní benefity
  • Špičková klasifikace dle IES2
  • Vyšší disponibilita a delší životnost
  • Výborná regulovatelnost v kombinaci s robustností