Účast na strojírenském veletrhu v Hannoveru

24.05.2023

V dubnu letošního roku jsme navštívili výstavní plochu šroubových kompresorů KAESER na mezinárodním strojírenském veletrhu v Hannoveru. Návštěvníci měli možnost si prohlédnout kompletní technologii na výrobu stlačeného vzduchu, včetně příslušenství. Výrobce KAESER představil spoustu inovativních a vysoce energeticky účinných řešení u šroubových kompresorů.

Prodejem a špičkovým servisem šroubových kompresorů se zabýváme již téměř 20 let. K udržení kvality našich služeb je potřeba sledovat nejnovější trendy v oboru. Proto jsme v dubnu letošního roku navštívili výstavní plochu šroubových kompresorů KAESER na mezinárodním strojírenském veletrhu v Hannoveru. Návštěvníci měli možnost si prohlédnout kompletní technologii na výrobu stlačeného vzduchu, včetně příslušenství. Výrobce KAESER představil spoustu inovativních a vysoce energeticky účinných řešení u šroubových kompresorů.

Zaujal nás například inteligentní separátor olej-voda Aquamat i.CF, který zajišťuje maximální spolehlivost procesu, moderní plánování údržby a čistou výměnu pomocí náhradních kazet. Separátory olej-voda oddělují chemickou cestou z kondenzátu olej a pevné nečistoty od vody, kterou je následně možné vylít do klasického odpadu. Podílejí se tak na snížení nákladů na likvidaci kondenzátu, který musí být standardně likvidován v systému olejového hospodářství.

Ve spolupráci s firmou Siemens byl vystaveno nové vysoce úsporné soustrojí Sigma, které zvyšuje efektivitu výroby stlačeného vzduchu. Oproti starším modelům šroubových kompresorů tak má nižší spotřebu elektrické energie a produkuje menší množství emisí CO2. Úspora nákladů a ochrana životního prostředí patří dlouhodobě k našim prioritám.