Šroubové kompresory CSD / CSDX

S nejmladším vydáním konstrukčních řad CSD a CSDX posouvá společnost KAESER KOMPRESSOREN laťku ve věci dostupnosti a energetické účinnosti o stupeň výše. Nezaměnitelný design také nově zkonstruovaného krytu ukazuje bezproblémové použití pro zákazníka.

Kompresory KAESER CSDKompresory CSD/CSDX – čtyřnásobné šetření nákladů

Nová zařízení ušetří energii rovnou čtyřnásobně:

1. Z hlediska proudění technicky optimalizovaný  SIGMA PROFIL šroubových rotorů zlepšuje specifický výkon až o 6%.

2. Již nyní ušetří el. energii – energeticky účinné motory IE3 (v EU povinné od 01. ledna 2015).

3. Přímý převod 1:1 převádí výkon motoru beze ztrát k bloku kompresoru.

4. Řízení kompresoru SIGMA CONTROL 2 – ještě více energie dodávaným výkonem přizpůsobeným optimálně spotřebě stlačeného vzduchu.

Snadná údržba pomáhá šetřit

Nový design zařízení neukazuje pouze osobitý a nezaměnitelný zevnějšek, ale vnitřní provedení zařízení vede k větší účinnosti. Proto jsou veškeré servisní a údržbářské díly dosažitelné zepředu a přímo přístupné. Tím se šetří při servisu čas i peníze. 

Stavební kameny stanice se stlačeným vzduchem

Šroubové kompresory řad CSD a CSDX jsou perfektním týmovým hráčem pro průmyslově využívané stanice se stlačeným vzduchem a nejvyšší energetickou účinností. Její vnitřní řízení SIGMA CONTROL 2 nabízí množství komunikačních kanálů. To zjednodušuje a zefektivňuje připojování zařízení při strojním řízení, podobně jako SIGMA AIR MANAGER společnosti KAESER KOMPRESSOREN, ale i v nadřazených systémech vedení jako nikdy před tím. 

Lepší chlazení

Chladicí koncept společnosti KAESER s vnějšími chladiči má zřetelné výhody. Nasávaný vnější vzduch není “předehřívaný”, a proto má tak lepší chladicí účinek. Kromě toho lze stav chladiče rozpoznat na první pohled, a pokud je třeba, lze jej snadno vyčistit.

 

Blok kompresoru se SIGMA PROFILEM

Základem každého zařízení CSD /CSDX je blok šroubového kompresoru s energeticky úsporným SIGMA PROFILEM. Je technicky optimalizovaný z hlediska proudění a rozhodně přispívá k tomu, že celé zařízení nastavuje nová měřítka v oblasti specifického výkonu.

Řízení SIGMA CONTROL 2

Řízení SIGMA CONTROL 2 umožňuje účinné řízení a kontrolu provozu kompresorů. Displej a čtečka RFID zjednodušují efektivní komunikaci a bezpečnost. Variabilní rozhraní nabízejí vysokou flexibilitu. Zdířka na paměťové karty SD usnadňuje aktualizace. 

Úspory energie – Motory IE3

Dlouho před povinností používat motory IE3 budou (EU - 1. leden 2015) provozovatelé šroubových kompresorů KAESER CSD/CSDX moci využívat výhod energetických úspor těchto vysoce efektivních hnacích motorů.

Úspory díky snadné údržbě

Dobrá přístupnost všech údržbářských a servisních dílů šetří nároky na servis a náklady na něj. Společností KAESER nově vyvinutý cyklónový odlučovač s elektronickým odvaděčem kondenzátu se montuje sériově.

 

Serie CSD(X) T nabízí vysokou kvalita stlačeného vzduchu díky integrované kondenzační sušičce

Regulace úspory energie

Kondenzační sušička integrovaná do zařízení CSD(X)-T je díky své regulaci úspory energie vysoce účinná. Pracuje pouze tehdy, je-li stlačený vzduch k sušení opravdu zapotřebí. To přináší správnou užitnou kvalitu stlačeného vzduchu při nejvyšší možné hospodárnosti. 

Zdvojené chlazení

Dva oddělené ventilátory a jeden oddělený kryt zajišťují integrované kondenzační sušičce vysoké teplotní rezervy. Ta proto může i při vysokých teplotách prostředí spolehlivě a konstantně poskytovat požadovanou kvalitu stlačeného vzduchu. 

Odlehčená sušička

Stlačený vzduch z kompresoru prochází před svým vstupem do kondenzační sušičky nově vyvinutým cyklónovým odlučovačem KAESER, který odlučuje vznikající kondenzát. To snižuje spotřebu energie sušičky. 

Minimalizovaná množství chladicího prostředku

Kondenzační sušičky nových zařízení CSD(X)-T vystačí s téměř polovinou dosud nezbytného množství chladicího prostředku. To šetří nejen náklady, ale vede to i ke zřetelně vylepšené biokompatibilitě.

 

Řada CSD(X) SFC - kompresor s regulací počtu otáček v nejlepší formě

Optimalizovaný specifický výkon

V každé stanici se stlačeným vzduchem běží kompresor s regulovaným počtem otáček déle než v ostatních kompresorech. Proto jsou modely CSD(X)-SFC zkonstruovány na nejvyšší účinnost při vyloučení extrémních počtů otáček. To šetří energii a zvyšuje životnost a spolehlivost. 

Tlak vždy na očích

Provozní tlak lze udržovat až na úrovni ±0,1 bar. Takto umožněné snížení maximálního tlaku snižuje náklady na energie. Souvislost mezi tlakovou konstantou a počtem otáček je zobrazována přímo na displeji jednotky SIGMA CONTROL 2. 

Měnič frekvence Siemens

V zařízeních SFC firmy KAESER se používají měniče frekvence od firmy Siemens. Nabízejí vynikající komunikaci mezi spínací skříní SFC a řízením kompresoru při maximálně možném stupni účinnosti. 

Bezporuchový

Spínací skříně SFC a SIGMA CONTROL 2 nejsou samozřejmě testovány a certifikovány pouze jako jednotlivé součásti, ale i jako celkový systém dle směrnice o elektromagnetické kompatibilitě pro průmyslové sítě třídy A1 dle normy EN 55011. Jistota je jistota.

 

Šroubové kompresory KAESER 45 - 75 kW CSD X (dokument PDF)