Šroubové kompresory KAESER ASD

S nejnovější sérií řady ASD nastavuje KAESER KOMPRESSOREN laťku pro použitelnost a energetickou efektivitu zase o značný kus výše.

Šroubové kompresory KAESER ASD

Nové šroubové kompresory ASD již nevyrábí pouze stlačený vzduch s minimální spotřebou energie, nýbrž nezaostávají ani svou mnohostranností, snadným ovládáním, údržbou a šetrností k životnímu prostředí.

Kompresory ASD – šetření více způsoby

Nová zařízení ASD jsou energeticky úspornější mnoha způsoby. V blocích šroubových kompresorů pracují šroubové rotory s průtokově optimalizovaným SIGMA PROFILem ovládané systémem SIGMA CONTROL 2 na bázi průmyslového PC. Tento systém přizpůsobuje výkon energeticky úsporným způsobem s přihlédnutím k potřebě tlaku. K ještě vyšší energetické efektivnosti přispívá použití nových Premium Efficiency motorů třídy IE3.

 

Snadnost údržby kompresorů KAESER ASD

Konstrukce systému je nejen atraktivní a má výrazný vzhled, ale i vnitřní uspořádání systému přispívá k vyšší efektivitě. Všechny požadované části jsou snadno a přímo přístupné pro servis a údržbu. To šetří servisní čas a s ním spojené náklady.

 

Hlavní součásti kompresorové stanice

Šroubové kompresory série ASD se ideálně osvědčují v průmyslových systémech stlačeného vzduchu s maximální energetickou účinností. Jejich vnitřní systém řízení SIGMA CONTROL 2 poskytuje celou řadu komunikačních kanálů. To umožňuje jejich propojení s nadřazenými systémy řízení jako je např. SIGMA AIR MANAGER společnosti KAESER KOMPRESSOREN, ale také s ostatními nadřazenými řídícími systémy jiných výrobců.

 

Elektronické řízení teploty (ETM)

Elektronický termoregulační ventil integrovaný v chladícím okruhu je srdcem inovativního elektronického řízení teploty (ETM). Nový systém řízení kompresoru SIGMA CONTROL 2 zohledňuje teplotu na sání a teplotu oleje v kompresoru, aby se bezpečně zabránilo tvorbě kondenzátu i při rozdílné vlhkosti vzduchu. ETM řídí teplotu kapaliny dynamicky. Nízká teplota kapaliny zvyšuje energetickou účinnost. Kromě toho může uživatel lépe přizpůsobit rekuperaci tepla svým potřebám.

 

Úspora nákladů s komresory ASD

 

Účinnost řady ASD 

Blok kompresoru se SIGMA PROFILEM

Srdcem každého zařízení ASD je kompresorový blok s úsporným SIGMA PROFILem. Je technicky optimalizovaný z hlediska proudění a rozhodně přispívá k tomu, že celé zařízení ASD nastavuje nová měřítka v oblasti specifického výkonu.

 

Spořič elektrické energie: Motory IE3

Pouze u firmy KAESER naleznete již nyní kompresory se sériově montovanými Premium-Efficincy IE3 motory jako standardním vybavením, které ještě více zvyšují jejich hospodárnost a energetickou účinnost.

 

Řízení SIGMA NOC ROL 2

efektivní řízení a kontrolu provozu kompresorů. Displej a čtečka RFID zjednodušují efektivní komunikaci a bezpečnost. Variabilní rozhraní nabízejí vysokou flexibilitu. Slot na SD karty usnadňuje aktualizace a záznam o běhu kompresorů.

 

Elektronické řízení teploty

Inovativní elektronické řízení teploty (ETM) dynamicky reguluje teplotu oleje k bezpečnému zamezení tvorby kondenzátu, což zvyšuje energetickou účinnost, např. možnost upravit rekuperaci tepla podle skutečných požadavků zákazníka.

 

Šroubové kompresory KAESER 18 - 30 kW ASD (PDF)