Šroubové kompresory KAESER ASK

Uživatelé dnes očekávají vysokou disponibilitu a efektivnost od svých kompresorů. Šroubové kompresory řady ASK tato očekávání splňují v plném rozsahu.

Šroubové kompresory ASK

Nevyrábějí pouze stlačený vzduch s menší spotřebou energie, ale nezaostávají ani ve všestrannosti, snadném ovládání, jednoduché údržbě a šetrnosti k životnímu prostředí.

Výkonnost šroubových kompresorů

Výkonnost šroubových kompresorů ASK je ve své třídě špičková. Toho bylo dosaženo nově vyvinutým blokem kompresoru s nově optimalizovaným SIGMA PROFILEM a nízkým počtem otáček. Tím se mohlo zvýšit dodávané množství až o 16 % proti předcházejícím modelům. 


Energetická úspornost

To, jak je stroj úsporný, závisí  na celkových nákladech, které jsou na něj během celého životního cyklu vynaloženy. U kompresorů se náklady za energii  nejvíce odrážejí v rozpočtu. Proto společnost KAESER u modelů řady ASK dbala na dosažení vysoké energetické účinnosti. Základem je dodávání optimálního bloku šroubového kompresoru s energeticky úsporným SIGMA PROFILEM. Navíc jsou vybaveny motory s vysokým stupněm účinnosti (IE3), řízením SIGMA CONTROL 2 a sofistikovaným chladicím systémem pro energeticky úsporný provoz. 


Promyšlená montáž

Modely ASK přesvědčují svou dobře promyšlenou montáží přizpůsobenou uživateli. Několika pohyby lze odebrat dveře krytu a volně se podívat na přehledně uspořádané součásti: všechna místa údržby jsou lehce dostupná. V uzavřeném stavu zaručuje kryt díky svému protihlukovému opláštění nízký provozní hluk. Dva sací otvory odděleného přívodu vzduchu navíc slouží k účinnému chlazení zařízení a hnacího motoru. Kompresory řady ASK svou konstrukcí výrazně šetří místo.

 

Zajímavé konstrukční detaily kompresoru řady ASK

Blok kompresoru se SIGMA PROFILEM

Základem každého zařízení ASK je blok šroubového kompresoru s energeticky úsporným SIGMA PROFILEM. Je technicky optimalizovaný z hlediska proudění a rozhodně přispívá k tomu, že celé zařízení nastavuje nová měřítka v oblasti specifického výkonu.

Řízení SIGMA CONTROL 2

Řízení SIGMA CONTROL 2 umožňuje efektivní řízení a monitorování provozu kompresoru. Displej a čtečka RFID zjednodušují efektivní komunikaci a bezpečnost. Variabilní rozhraní nabízejí vysokou 
flexibilitu. Slot pro SD karty usnadňuje aktualizaci a přehled o spotřebě.

Spořič el. energie: Motory IE3

Dlouho před povinností používat motory IE3 (EU: 1. leden 2015) budou provozovatelé šroubových kompresorů KAESER ASK moci využívat výhod energetických úspor těchto vysoce efektivních hnacích motorů firmy SIEMENS.

Energeticky úsporný radiální  ventilátor

Separátním motorem poháněný radiální ventilátor pečuje o nízkou výstupní teplotu stlačeného vzduchu a nabízí vyšší chladicí výkon při nižší spotřebě energie. Přirozeně splňuje také požadavky efektivnosti směrnice EG 327/2011.

Šroubové kompresory KAESER 15 - 22 kW ASK (PDF)