Šroubové kompresory KAESER SK

Nároční uživatelé dnes očekávají od menších kompresorů vysokou užitečnost a účinnost také.

Šroubové kompresory SK

Šroubové kompresory řady SK tato očekávání splňují v plném rozsahu. Již neprodukují pouze více stlačeného vzduchu s minimální spotřebou energie, ale kombinují v sobě také jednoduchost ovládání, snadnou údržbu, mnohostrannost využití a šetrnost k životnímu prostředí.

Zvýšení výkonnosti komresorů SK

Výkonnost šroubových kompresorů SK 22 a 25 byla oproti předchozím modelům výrazně zvýšena. Toho bylo dosaženo optimalizací bloku šroubového kompresoru a minimalizací vnitřních ztrát tlaku. Tomu odpovídá vždy podle příkonu až o 14 % zvýšeného dodávané množství.

Úsporné řešení

To, jak je stroj úsporný, závisí na celkových nákladech, které jsou dány během jeho celého životního cyklu. U kompresorů se náklady za energii odráží většinou v rozpočtu. Firma Kaeser u modelů řady SK dávala pozor, aby dosáhla co možná nevyšší možné energetické účinnosti. Základem je dodání optimálního bloku šroubového kompresoru s energeticky úsporným Sigma Profilem . Kromě toho přispívají k energeticky úspornému provozu i motory Premium-Efficiency (IE3), řízeníSigma Control 2 a důmyslný chladicí systém s dvouproudovým ventilátorem.

Kvalitní konstrukce kompresorů KAESER SK

Nové modely SK přesvědčují také svou dobře promyšlenou montáží, přizpůsobenou uživateli. Jen několika pohyby ruky lze odebrat levé víko skříně a podívat se volně na přehledně zarovnané součásti: Veškerá místa údržby jsou snadno dostupná. V uzavřeném stavu pečuje kryt svým protihlukovým opláštěním o příjemný provozní šum. Mimo jiné slouží se svými čtyřmi sacími otvory děleného přívodu vzduchu o účinné chlazení zařízení, poháněcího motoru, spínací skříně a o nasávaný vzduch kompresoru. Díky své konstrukci kompresory řady SK navíc výrazně šetří místem.

Modulární systém 

Kompresory řady SK existují jako základní verze, s namontovanou, energii šetřící kondenzační sušičkou, stejně jako „Aircenter“ s kondenzační sušičkou a vespodu namontovanou nádrží se stlačeným vzduchem (obrázek vpravo). Z tohoto modulárního konceptu zařízení („principu stavebnice“) vycházejí mnoho možností nasazení. Veškeré verze lze dodávat také s měničem kmitočtu, který slouží k plynulé regulaci otáček.

 

Úspora nákladů u kompresorů řady SK

 

Dokument ke stažení  Šroubové kompresory KAESER 11 - 15 kW SK (PDF)